Обережно грип

Обережно грип

З метою запобігання виникненню епідемічних ускладнень та захисту населення міста Києва від захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції, Виконавчим органом Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) видано розпорядження від 14.11.2017 № 1417.

Розпорядженням передбачено вжити відповідних заходів, що спрямовані на запобігання виникненню і поширенню грипу та ГРІ у місті Києві.

Рекомендації з організації заходів профілактики грипу та ГРВІ на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності та підпорядкування.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

І рип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно- крапельним шляхом. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

З метою недопущення ускладнень від захворювань на грип та ГРВІ, пропонуємо керівникам підприємств, установ та організацій м. Києва, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, забезпечити посилення профілактичних та протиепідемічних заходів:

  • проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях);
  • дотримання нормативних показників температури повітря та наскрізне провітрювання в приміщеннях підприємств, установ та організацій;

не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;

  • виділити на підприємствах, в установах та організаціях приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками захворювання на грип та ГРВІ;
  • в разі виявлення працівника з ознаками респіраторного інфекційного захворювання вжити заходів для його ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров’я;
  • обмежити масові заходи в закритих приміщеннях підприємств, установ та організацій;
  • забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки, тощо);
  • забезпечити медичні пункти необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту тощо).

Керівникам підприємств, установ та організацій м. Києва необхідно ознайомити працівників з наступними рекомендаціями:

Уникати скупчень людей для зменшення вірогідності контактів із хворими людьми,

Користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб

захистити себе чи оточуючих від зараження.

Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.

Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними медичними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Використані маски необхідно одразу викидати у смітник.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях,

Дотримуватися гігієни рук — необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Дотримуватися респіраторної гігієни – користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

Залишатися вдома при перших ознаках хвороби. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я, необхідно обов’язково звернутися до лікаря, викликавши його додому, і в жодному разі не ходити до лікувально-профілактичного закладу самостійно. Цим ви ризикуєте спровокувати погіршення власного стану і створити небезпеку зараження для інших людей.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

kpkk

Напишіть відгук